Strona Główna | Artykuły | Linki | Download Grudzień 14 2018 22:09:45  
Nawigacja
Strona Główna
Nasza szkoła
Plan miasta
Sprzęt obserwacyjny
Członkowie koła
Artykuły
Galeria
Międzynarodowy Rok Astronomii
Obserwatorium w Poznaniu
Linki
Download
Kontakt
Ostatnie Artykuły
KARTA NR1
TEST KONKURSU ASTRON...
NAJWAŻNIEJSZE WYDARZ...
KSIĘŻYCOWE KRATERY-...
KSIĘŻYCOWE MORZA-MAPA
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 336
Najnowszy Użytkownik: wujifmmsfd
Witamy
Jesteśmy uczniami Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skokach. Koło Astronomiczne " Antares" działa od 2009 r., a KMO " Archimedes", który działa pod patronatem Centrum Nauki Kopernik w Warszawie od 2010 roku. Do sierpnia 2017 działaliśmy w Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Skokach. Nasz sprzęt obserwacyjny to teleskop newtona Bresser N203/1000.
Słów kilka o nazwie naszego koła

Antares to najbardziej rzucająca się w oko gwiazda gwiazdozbioru Skorpiona. Gwiazda ta swoją barwą przypomina planetę Mars, stąd też pochodzi jej nazwa: Anti-Ares (anti znaczy przeciw, a Ares jest grecką nazwą Marsa). Jest to chłodny nadolbrzym (3500 stopni)o średnicy trzysta razy większej od średnicy Słońca.

 

 

64 MISJA EARTHKAM

W  DNIACH 23-26 PAŹDZIERNIKA TRWA KOLEJNA MISJA PROJEKTU EDUKACYJNEGO , KTÓREGO CELEM JEST POZNAWANIE PRZEZ UCZNIÓW PIĘKNA NASZEJ PLANETY I WYKONYWANIE UNIKATOWYCH ZDJĘĆ JEJ POWIERZCHNI ZA POŚREDNICTWEM MIEDZYNRDOWEJ STACJI KOSMICZNEJ. W TEJ MISJI WZIĘŁO UDZIAŁ 8 CZŁONKÓW KOŁA ASTRONOMICZNEGO.

NNAUKOBUS W POPOWIE KOŚCIELNYM

Jedzie, jedzie Naukobus

 

W dniu 29 i 30 października br.  do Szkoły Podstawowej Milenium w Popowie Kościelnym na zaproszenie Klubu Młodego Odkrywcy „Galaxy” działającego pod patronatem Centrum Nauki Kopernik zawita Naukobus – mobilne laboratorium, rodzaj interaktywnej wystawy. W ciągu godziny  będzie mogło skorzystać z niej od 60 do 70 dzieci. Edukatorzy Centrum Nauki Kopernik pomogą zwiedzającym zrozumieć zasady działania poszczególnych eksponatów i przybliżą prezentowane zjawiska naukowe. Udowodnią, że nauka może być fascynującą przygodą,
która rozbudza ciekawość, bawi i zachęca do działania.Każdy uczestnik otrzyma  „Poradnik młodego naukowca” z opisami eksperymentów do samodzielnego wykonania w domu.

Wizyta wystawy objazdowej realizowana jest w ramach działania „Naukobus”, które finansowane jest w ramach wspólnego Programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie”.

W tym roku w wydarzeniu weźmie udział ponad 160 tys. dzieci, rodziców i nauczycieli ze 160 małych miejscowości z całej Polski

 

ZAĆMIENIE KSIĘŻYCA

27 lipca 2018r. miało miejsce całkowite zaćmienie Księżyca, najdłuższe w tym stuleciu.Jednocześnie na niebie w pobliżu Ksieżyca mozna było obserwować planetę Mars,która znajdowała  się bardzo blisko Ziemi.

ZDJĘCIA Z ZAĆMIENIA WYKONANE ZOSTAŁY

lustrzanką canon 450d,teleskopem N203

http://i65.tinypic.com/1q253n.jpg

 http://i67.tinypic.com/28ryzjl.jpg

http://i63.tinypic.com/9znd53.jpg

http://i68.tinypic.com/fuussw.jpg

http://i64.tinypic.com/jshsab.jpg

VIII PIKNIK NAUKOWY
ZDJĘCIA Z EARTHKAM - MISJA LUTY 2018

60 misja EarthKam

Uczestnicy: Natalia Lahuta, Karolina Laube, Aleksandra Szymańska, Bartosz Sierzchuła

http://i64.tinypic.com/nluano.jpg

 http://i63.tinypic.com/wbpc8w.jpg

 

http://i64.tinypic.com/34r63c1.jpg

http://i66.tinypic.com/28meelk.jpg

http://i67.tinypic.com/34oabdv.jpg

http://i65.tinypic.com/2qmkwzq.jpg

 

KOLEJNA MISJA PRZED NAMI!

W DNIACH 20-26 LUTEGO WEŹMIEMY UDZIAŁ W KOLEJNEJ MISJII EARTHKAM ORGANIZOWANEJ PRZEZ NASA. CELEM JEST FOTOGRAFOWANIE POWIERZCHNI ZIEMI ZA POŚREDNICTWEM MIĘDZYNARODOWEJ STACJI KOSMICZNEJ ( ISS ). 

Znalezione obrazy dla zapytania EARTHKAM LOGO

ZAĆMIENIE KSIĘŻYCA

W tym roku czeka nas najdłuższe w ciągu najbliższych 100 lat całkowite zaćmienie srebrnego globu. Będzie miało ono miejsce 27 lipca. Rozpocznie się o godzinie 17:13 UTC fazą zaćmienia półcieniowego , a całkowita faza zaćmienia potrwa od 19:30 UTC do 21:14 UTC. Długi czas trwania tego zjawiska wynika z niemal doskonałego ustawienia Księżyca i środka cienia Ziemi.  

PRZEWIDZIEĆ TRZĘSIENIA ZIEMI

CHINY UMIEŚCIŁY NA ORBICIE SATELITĘ DO WYKRYWANIA TRZĘSIEŃ ZIEMI.

Aparatura badawcza o masie 730 kg posiada kształt kostki. Na pokładzie satelity znajdują się czujniki, które pozwolą monitorować pole magnetyczne Ziemi, plazmę jonosferyczną oraz wysokoenergetyczne cząstki.

 

ROBOTYKA NA UAM

Tym razem studenci przygotowali nam  nie lada zadanie. Mieliśmy zrobić hydraulicznego robota.  

 

http://i68.tinypic.com/16k3wv4.jpg

http://i63.tinypic.com/1zccm4i.jpg

http://i66.tinypic.com/2wfibev.jpg

 http://i68.tinypic.com/29f42mg.jpg

NAUKOBUS W SKOKACH!!!

 

                NAUKOBUS  CNK W SKOKACH

W ramach projektu Naukobus 30 listopada i 1 grudnia 217r. w  Szkole Podstawowej  im. Adama Mickiewicza  gościła wystawa objazdowa CNK „Eksperymentuj” - interaktywna ekspozycja pozwalająca zdobywać nowe doświadczenia i wiedzę z różnych dziedzin. Otwarcia dokonał dyrektor szkoły  Wiesław Berendt. Wystawę zaszczycili swoją obecnością: Burmistrz MiG Skoki Tadeusz Kłos, Sekretarz Urzędu Blanka Gaździak, Kierownik Referatu Oświaty Beata Nowak-Szmyra. Zwiedzanie odbywało się pod okiem animatorów CNK  i  członków Klubu Młodego Odkrywcy „Archimedes”, którzy objaśniali działanie eksponatów i wyjaśniali pokazywane zjawiska. Wystawa składała się  z 15 mobilnych stacji badawczych. Cieszyła się dużym zainteresowaniem i wywołała wiele pozytywnych emocji. Zwiedzający z wielkim zapałem rozwiązywali  łamigłówki i zaszyfrowane wyrazy. Żądni  nowych doznań siadali na wirującym krześle, by „poczuć” teorię zachowania momentu pędu. Dużym zainteresowaniem cieszył się także model ludzkiego ciała i eksponat ukazujący wpływ ciśnienia atmosferycznego  na „półkule magdeburskie”. Po  wypompowaniu z nich powietrza rozerwanie ich stawało się prawie niemożliwe. Wystawę zwiedzili uczniowie klas IV-VII  szkoły podstawowej, II i III gimnazjum  oraz  delegacje szkół z Jabłkowa i Popowa Kościelnego. Wszyscy uczestnicy otrzymali „Poradnik młodego naukowca” z doświadczeniami do samodzielnego wykonania  w domu. Projekt realizowany jest przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz  Centrum Nauki Kopernik.

Wystawa zawitała do Skoków na zaproszenie działającego w szkole Klubu Młodego Odkrywcy „Archimedes”.

                                                                                               Opiekun : Małgorzata Dudek

 

 

http://i63.tinypic.com/2r77ths.jpg  

http://i63.tinypic.com/4kgvp.jpg 

http://i64.tinypic.com/126bm2e.jpg

http://i66.tinypic.com/11tv97o.jpg

http://i63.tinypic.com/25z2lnc.jpg

http://i66.tinypic.com/2mfjkvd.jpg

http://i63.tinypic.com/pwzer.jpg

 http://i66.tinypic.com/24vqk3s.jpg

http://i63.tinypic.com/1tpzjn.jpg

 http://i64.tinypic.com/28va81k.jpg

Strona 1 z 14 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Tłumacz
Copyright © 2006


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl