Strona Główna | Artykuły | Linki | Download Grudzień 14 2018 23:33:43  
Nawigacja
Strona Główna
Nasza szkoła
Plan miasta
Sprzęt obserwacyjny
Członkowie koła
Artykuły
Galeria
Międzynarodowy Rok Astronomii
Obserwatorium w Poznaniu
Linki
Download
Kontakt
Ostatnie Artykuły
KARTA NR1
TEST KONKURSU ASTRON...
NAJWAŻNIEJSZE WYDARZ...
KSIĘŻYCOWE KRATERY-...
KSIĘŻYCOWE MORZA-MAPA
Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 336
Najnowszy Użytkownik: wujifmmsfd
NOC NAUKOWCÓW W SKOKACH

27 października gościliśmy po raz trzeci na Nocy Naukowców w Popowie Kościelnym. W tym roku przygotowaliśmy doświadczenia z balonami. Jak zwykle cieszyły się one dużym zainteresowaniem.

 

http://i64.tinypic.com/jpbkt3.jpg http://i66.tinypic.com/fdu35u.jpg 

http://i63.tinypic.com/2zpk460.jpg

 http://i65.tinypic.com/2mmir03.jpg

http://i63.tinypic.com/6dsw1x.jpg

 

ZJAWISKA NA NIEBIE

KONIUNKCJA KSIEŻYCA I WENUS 18.10

KONIUNKCJA KSIĘŻYCA I SATURNA 21.11

KNIUNKCJA WENUS I SATURNA 25.12

KONIUNKCJA PLANET- UŁOŻENIE PLANET W JEDNEJ LINII 

MISJA EARTHKAM

 

Od 31 października do 4 listopada Szkolne Koło Astronomiczne „Antares”  i KMO „ Archimedes” wezmą udział w kolejnej misji  międzynarodowego projektu edukacyjnego o nazwie „ EarthKAM”. Projekt organizuje NASA, a głównym jego celem jest pokazanie piękna naszej planety i wykonanie unikatowych zdjęć jej powierzchni  za pośrednictwem astronautów z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) i specjalnego programu komputerowego.

 

Naukobus w naszej szkole!

 

 

WYSTAWA  „EKSPERYMENTUJ” CENTRUM NAUKI KOPERNIK W SKOKACH

W ramach projektu „Naukobus” realizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz  Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 30 listopada - 1 grudnia 2017 do  Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skokach zawita mobilne laboratorium, rodzaj interaktywnej wystawy z eksperymentami. W ciągu godziny z laboratorium będzie mogło skorzystać od 60 do 70 dzieci, w ciągu dnia – kilkaset. Uczniowie w praktyczny sposób będą poznawać tajniki nauki z różnych dziedzin.

Szkolnym koordynatorem tego przedsięwzięcia jest p. Małgorzata Dudek, opiekun Klubu Młodego Odkrywcy „Archimedes”, który działa już od siedmiu lat pod patronatem Centrum Nauki Kopernik.

 

NASZE FOTKI Z EARTHKAM

LIBIA 

http://i65.tinypic.com/10gz2wk.jpg

 

 

http://i68.tinypic.com/2ujmmoz.jpg

 

Kazachstan

http://i68.tinypic.com/2nbdhjt.jpg

 

Namibia

http://i66.tinypic.com/symo29.jpg

 

Oman/ZEA

http://i64.tinypic.com/nvchva.jpg

 

Pakistan

http://i68.tinypic.com/nyikm.jpg

Z WIZYTĄ W ANTONIWIE

Nasze Szkolne Koło Antares i KMO Archimedes  pod opieką p. Małgorzata Adrych i Małgorzaty Dudek uczestniczyło w Festiwalu Nauki w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Antoniewie. Nasze stanowiska ciszyły się bardzo dużym zainetresowaniem wśród odwiedzającej nas młodzieży. 

http://i66.tinypic.com/160rki0.jpg

http://i63.tinypic.com/fm07ci.jpg

 

http://i63.tinypic.com/34q35o8.jpg

Z WIZYTĄ W WARSZAWIE

W dniach 3-4 lipca 2017r. gościliśmy w Warszawie. Zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego,  Sejm, a na przysłowiową wisenką na torcie był nasz pobyt w Centrum Nauki Kopernik.Wycieczka była wyśmienita!!! 

http://i67.tinypic.com/2ebblzs.jpg

 

http://i68.tinypic.com/5tuomr.jpg

http://i68.tinypic.com/15xpw1u.jpg

I PO PIKNIKU

VII PIKNIK NAUKOWY

14 czerwca w Gimnazjum nr1 im. Polskich Olimpijczyków w Skokach odbył się VII Piknik Naukowy pod hasłem „ Eksperymentuj i odkrywaj”.Swoją obecnością zaszczyciły nas władze gminne i powiatowe oraz ksiądz Karol Kaczor. W tym roku zaproszenie przyjęły gimnazja z Mieściska, Kiszkowa,  Wągrowca oraz szkoły podstawowe z Manieczek, Skoków, Popowa Kościelnego i Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy z Antoniewa.Uroczystego otwarcia pikniku dokonał Dyrektor gimnazjum pan Wiesław Sierzchuła.W dalszej części wystąpił szkolny zespół „Dulcynea” i laureat tegorocznej edycji Rejonowego Konkursu Gwary Poznańskiej - Jacek Mania, który opowiedział legendę o Skokach – po naszymu. Występy nagrodzono gromkimi brawami.Wspaniale prezentowali się  uczestnicy konkursu „ W blasku średniowiecza”, paradując w pięknych, średniowiecznych strojach.Z dużym zainteresowaniem wysłuchano prelekcji pana Tomasza Podzerka na temat pracy archeologa, a  potem Studenckie Koło Naukowe Fizyków„ Fusion”  z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu pod kierunkiem pani Magdaleny Grajek przeprowadziło ciekawe pokazy eksperymentów z ciekłym azotem w roli głównej.Następnie uczestnicy pikniku przystąpili do zadań projektowych. W przygotowanych salach specjaliści z różnych dziedzin prowadzili warsztaty, podczas których można było zgłębiać tajniki nauki. W świat mechatroniki pełen symulacji komputerowej i elektroniki zwiedzających wprowadzili uczniowie  z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr1 w Wągrowcu, a w  świat  niedocenianych przez nas pszczół - państwo Monika i Cezary Fliszkiewiczowie. Wszyscy lubiący niezwykłe historie mieli okazję spotkać się z odkrywcą średniowiecznego miasta panem Marcinem Krzepkowskim, a ci którym bliższe są podróże, z panią Małgorzatą Wojciechowską. Pracownicy Nadleśnictwa Łapuchówko przygotowali zróżnicowany repertuar przyrodniczy, który jak co roku przyciągnął wielu zainteresowanych. Licznie odwiedzana była również sala przygotowana przez pracowników Biblioteki Pedagogicznej w Wągrowcu,  w której można było zobaczyć zbiór pamiątek oświatowych i wziąć udział w zajęciach z kaligrafii .Dużym powodzeniem cieszyły się także stanowiska takie jak: „łamigłówki matematyczne”, „potyczki językowe”, „poszukiwacze skarbów”, „ gnieciuchy”, ”ekologia” czy „kosmiczne zmagania” przygotowane przez społeczność  naszego gimnazjum oraz  Klub Młodego Odkrywcy z Manieczek i młodzież  z Antoniewa. To dowód na to, że młodzi naukowcy potrafią zainteresować innych i przekazać wiedzę w sposób przystępny i ciekawy. Po pełnej wrażeń części projektowej i po pysznych kiełbaskach przygotowanych przez rodziców, zgromadzeni obejrzeli humorystyczne przedstawienie o sławnych uczonych w wykonaniu młodych artystów naszego gimnazjum.Na zakończenie odbyło się wręczenie dyplomów, podziękowań i nagród rzeczowych.Podczas pikniku można było obejrzeć dwie wystawy:

- wystawę zdjęć prezentującą prace archeologiczne z lipca 2016 r.  w Dzwonowie, z udziałem skockich gimnazjalistów i nauczycieli,

- wystawę prac plastycznych wykonanych przez młodzież gimnazjalną  w ramach projektu piknikowego „Dzwonowo-zaginione miasto”.

Wyniki konkursów realizowanych w ramach pikniku:

KONKURS PLASTYCZNY „ ŚREDNIOWIECZNE ZAMKI”    w kategorii gimnazjów
1miejsce – Hanna Szczurek – Gimnazjum w Mieścisku
2 miejsce –Wiktoria Sprenger – Gimnazjum  w Kiszkowie
3miejsce – Jakub Cichy – Gimnazjum nr 1 w Wągrowcu

KONKURS PLASTYCZNY „ ŚREDNIOWIECZNE ZAMKI”  w kategorii szkół podstawowych
1miejsce –Lidia Bystra – Szkoła Podstawowa w Skokach
2 miejsce – Katarzyna Karasiewicz – Szkoła Podstawowa w Popowie Kościelnym
3miejsce – Oliwia Fredrych – Szkoła Podstawowa w Skokach

V SKOCKI KONKURS PRZYRODNICZY
1 miejsce – Gimnazjum nr 1w Skokach i Gimnazjum nr 1 w Wągrowcu
2 miejsce – Gimnazjum w Kiszkowie

 KONKURS „ W BLASKU ŚREDNIOWIECZA”
1 miejsce – Szkoła Podstawowa w  Manieczkach
2 miejsce – Szkoła Podstawowa  w Popowie Kościelnym
3 miejsce – Gimnazjum nr 1 w Skokach

SZKOLNY KONKURS  O GMINIE SKOKI I POWIECIE WĄGROWIECKIM
1 miejsce – Eiza Załęska
2 miejsce – Michał Liberski
3 miejsce – Natalia Dudek

VII Piknik Naukowy odbył się dzięki pomocy i wsparciu finansowemu: Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, Burmistrza  Miasta i Gminy Skoki, pana Krzysztofa Migasiewicza – właściciela Piekarni – Cukierni „Emka”, Rady Rodziców Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Skokach  i Biblioteki Publicznej w Skokach.Dziękujemy.    

 

http://www.gmina-skoki.pl/news/education/102614-vii-piknik-naukowy/

 

 http://i63.tinypic.com/2uhbbpv.jpg http://i67.tinypic.com/3168782.jpghttp://i65.tinypic.com/15eiszo.jpghttp://i68.tinypic.com/fv9zd4.jpghttp://i67.tinypic.com/vd0cck.jpg

 

 

                                                                                                 

Piknik Naukowy

14 czerwca  w Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków odbędzie się VII PIknik Naukowy pod hasłem" Eksperymentuj i odkrywaj". 

Na uczestników czeka wiele atrakcji. Zapraszamy

Kiężycowa Fotka

Zdjęcie wykonane 9.04.2017

Teleskop N150, Canon 450D

 

http://i64.tinypic.com/333izpg.jpg

 

NOC ASTRONOMII 2017

 

 

http://i66.tinypic.com/2nv8q6q.jpg

http://i64.tinypic.com/1he4gx.jpg

 

http://i63.tinypic.com/1z48lsy.jpg

http://i64.tinypic.com/wsttm0.jpg

 http://i65.tinypic.com/166b3ag.jpg

http://i65.tinypic.com/24ot7c9.jpg

 

Strona 2 z 14 < 1 2 3 4 5 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Tłumacz
Copyright © 2006


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl